SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Soppslev 13952036
nr 1395 2036
Soppslev
+ strösockersked, silver, 1800-tal, träskaft. Längd: 19-25 cm, bruttovikt: 112g
Kondition: otydliga stämplar
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 maj 2021
kl 19:01:16
30/4 10:25:07
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver